کفش - 3ddreams
15779
rtl,page-template-default,page,page-id-15779,theme-bridge,bridge-core-1.0.6,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive
صنعت کفش

تولید لایه به لایه یک قطعه را پرینت سه بعدی یا تولید افزایشی میگویند. این روش مزیت های فراوانی نسبت به روش های سنتی برای مثال CNC دارد. یکی از مهمترین آن ها توانایی تحویل طرح در سریع ترین زمان و با بالاترین کیفیت می­باشد.

اخیرا این تکنولوژی قدم در عرصه تولید کفش نهاده و این امکان را به تولیدکنندگان و طراحان کفش میدهند تا ایده های خود را با کمترین هزینه و بدون محدودیت لمس نمایند تا بتوانند نظر مشتریان را به طراحی و تولیدات خود جلب نماییند.

 

پرینتر سه بعدی در صنعت کفش کاربردهای فراوانی دارد که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

پرینت نمونه کفش (Shoe Prototype)

یکی از کاربردهای پرینتر سه بعدی پرینت کفش نهایی طراحی شده میباشد تا پیش از تولید انبوه بتوان کفش را به صورت فیزیکی لمس کرد و به صورت سریع از نظر ظاهری  و ساختار طراحی بررسی شود و در صورت وجود ایراد در اسرع وقت حل شود. همچنین بازخوردی از میزان تقاضای موجود از این کفش برای تولیدکنندگان مشخص شود.

صنعت کفش

پرینت زیره (Shoe Sole)

دیگر کاربرد پرینت سه بعدی برای تولید زیره کفش می­باشد به این صورت که دستگاه های ما طرح سه بعدی کفش را پرینت میکنند و در نهایت نمونه ای از زیره کفش با جنس رزین در اختیار شما قرار داده خواهد شد. این نمونه کاملا مشابه ماکت پلی اورتان می­باشد که با دستگاه CNC تهیه میشود و جایگزین آن می­باشد با این تفاوت که در پرینت تمامی جزئیات مورد نظر با کیفیت بالا موجود می­باشد و دیگر نیازی به اضافه کردن پلاستیک بر روی طرح نمی­باشد.

پرینت کفی (Shoe Insole)

پرینت کفی با استفاده از اسکنر سه بعدی، اسکن سه بعدی صورت می‌گیرد و از طریق چاپ سه بعدی، به صورت سفارشی اندازه پای شخص دقیقا اندازه‌گیری‌ شده و کفی پرینت سه بعدی شده، ارائه می‌شود.

پرینت قالب کفش (Shoe Mould)

برای تولید دسته کوچک کفش مورد استفاده قرار میگیرد. به این صورت که با استفاده از پرینتر سه بعدی به صورت مستقیم قالب زده شده و از این قالب رزینی برای تولید استفاده میشود.

مزیت های پرینت سه بعدی

سرعت

یکی از مزیت های اصلی تولید توسط پرینترهای سه بعدی سرعت بالا نسبت به روش های سنتی می­باشد. طرح های بسیار پیچیده تنها با آپلود یک فایل در دستگاه در عرض چند ساعت پرینت شده و تحویل شما داده می­شود. بنابراین میتوان گفت که مزیت اصلی آن تایید و توسعه یک طرح جدید می­باشد.

در صورتی که در گذشته ساخت یک مدل نمونه روزها یا شاید هفته به طول بیانجامد، هم اکنون پرینتر سه بعدی مدل ساخته شده را تنها در چند ساعت در دستان طراح قرار میدهد.

 

کاهش ریسک

سفارش یک قالب زیره کفش دارای مشکل برای تولیدکنندگان هزینه بالا در بر خواهد داشت و باعث از دست رفتن زمان و پول می­شود. حتی تغییرات کوچک در قالب یا روش ساخت باعث به وجود آمدن هزینه های هنگفت برای تولیدکننده خواهد شد.

با پرینت نمونه طراحی شده توسط دستگاه پرینتر سه بعدی و بررسی مدل پیش از ساخت انبوه آن باعث کاهش ریسک در پروسه تولید خواهد شد و این عمل به سازندگان و طراحان کمک میکند تا طرح های به روز و جدید را بدون صرف هزینه بالا به بازار معرفی کنند.

سفارشی سازی

با استفاده از  پرینتر سه بعدی نه تنها تولیدکنندگان و طراحان آزادی عمل بیشتری در طراحی مدل و تولید آن دارند، بلکه این قابلیت را ایجاد میکند که به صورت سفارشی مدل برای هر شخص ساخته شود. این عمل برای تولید کفی کفش طبی که برای هر فرد متفاوت و با توجه به کف پای شخص می­باشد مناسب است.

 

به طور کلی پرینت سه بعدی فرصت های جدیدی را در صنعت کفش برای به وجود آورده که شرکت ها را قادر میسازد که طرح جدیدی از کفش را ایجاد کنند و با توجه به میزان تقاضا آن را سفارشی سازی کنند.

برای مشاهده ی نمونه قالب سازی زیره کفش کلیک کنید