طلا و جواهر - 3ddreams
15771
rtl,page-template-default,page,page-id-15771,theme-bridge,bridge-core-1.0.6,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive
صنعت طلا و جواهر

 

چگونگی استفاده از پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی

امروزه جامعه هر چه بیشتر با تکنولوژی پرینتر سه بعدی آشنا شده است و این تکنولوژی در صنایع مختلف مانند طلاسازی، دندان، قالبسازی و … استفاده می­شود. تصورات بسیاری در مورد استفاده از پرینتر سه بعدی در صنعت طلاسازی وجود دارد ولی می توان به صراحت گفت که این تکنولوژی باعث تغییرات بسزایی برای تمامی فعالان این صنعت گردیده است. در پایین توضیحات مختصری در مورد این تکنولوژی و دلیل استفاده همگانی از آن در تمامی کارگاه های طلاسازی و چگونه جایگزین شده آن به جای تکنولوژی CNC آمده است.

در ابتدا بهتر است نگاهی به روش سنتی ساخت نمونه های استفاده شده توسط طلاسازان داشته باشیم، که قدم های این پروسه در شکل زیر نمایش داده شده است. همان طور که مشخص است چهار پروسه ساخت با یک پروسه جایگزین می­شود.

تکنولوژی جدید پروسه ساخت طلا را سریع تر و ارزان تر ساخته و انقلابی در ساخت مدل های پیچیده و سبک داشته است.

 

 

پرینت با استفاده از پرینترهای سه بعدی DLP

صنایع مختلف از تکنولوژی پرینت سه بعدی با کیفیت مانند DLP برای بدست آوردن مزیت رقابتی در مقابل همکاران خود که به روش سنتی ساخت را انجام میدهند، استفاده میکنند.

با استفاده از پرینت سه بعدی ساخت قطعات قالب و یا نمونه های ریخته گری مستقیم بسیار راحت و سریع می­شود. در نمونه های ریخته گری از رزین خاصی استفاده میکنند که به صورت وکس میباشد و میتوان نمونه را به صورت ریخته گری مستقیم به آسانی به طلا (یا سایر مواد مانند نقره و…) تبدیل کرد. این عمل باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می­شود و همچنین باعث می­شود تا نمونه های پیجییده به راحتی هر چه تمام تولید شوند.

دستگاه های پرینتر سه بعدی DLP از موتور پردازش تصویری استفاده میکنند که میتواند کوچکترین اجزا و پیچیده ترین مدل ها را شکل دهد. مدل هایی که تولید آن ها به صورت سنتی و دستی غیر ممکن خواهد بود. این دستگاه رزین را به صورت لایه به لایه خشک میکند تا در نهایت مدل نهایی با بهترین کیفیت و دقت شکل گیرد.

پرینت با استفاده از پرینترهای سه بعدی 3DDreams

برند 3DDreams یکی از محبوب ترین برند های پرینتر سه بعدی در میان طلاسازان و کارگاه های طلاسازی می­باشد. تکنولوژی ما بالاترین حد دقت و کیفیتی ممکن را به شما ارائه می­دهد و با دارا بودن کیفیت سطحی فوق العاده باعث می­شود تا کسر طلا در مرحله پوست و پرداخت به حداقل خود برسد. همچنین دستگاه ها دارای قابلیت اطمینان بالایی می­باشد.

با استفاده از دستگاه های 3DDreams نمونه های بدست آمده دارای بالاترین حد جزئیات و کیفیت می­باشند. کیفیت بدست آمده با رزلوشن 15 میکرون، فراتر از لیزر یا هر گونه تکنولوژی پرینت می­باشد. این باعث می­شود تا پرینترهای سه بعدی 3DDreams به بهترین انتخاب برای افرادی که به دنبال سریع ترین و بالاترین کیفیت سطح و دقت می­باشند تبدیل شود.

برای مشاهده ی نمونه کارهای طلاسازی اینجا کلیک کنید