صنعت دندان - 3ddreams
15775
rtl,page-template-default,page,page-id-15775,theme-bridge,bridge-core-1.0.6,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive
صنعت دندانسازی

بدیهی است استفاده از پرینت سه بعدی در صنعت پزشکی در حال افزایش می باشد. در واقع، از این تکنولوژی می توان برای ساخت ابزار، پروتزها، ایمپلنت های دندان و غیره استفاده کرد. در حال حاضر صنعت دندان پزشکی بیشتر و بیشتر برای توسعه کار خود به این تکنولوژی رو آورده اند.

پرینت سه بعدی دندانی کلید دندانپزشکی مدرن و یک راه آسان برای به دست آوردن موارد سفارشی می باشد. علاوه بر این، یک روش صرفه جویی در زمان است. به عنوان مثال، اگر مدل سه بعدی شما مناسب نباشد، فقط باید طراحی سه بعدی خود را تغییر دهید. شما مجبور نیستید تمام روند را مجددا تکرار کنید.

پرینت سه بعدی بازدهی پروژه‌های دیجیتال را در مرحله‌ی تولید افزایش می‌دهد. لابراتوارهای دندانسازی می‌توانند تاج ها، بریج‌ها، مدل‌های استون (stone) و انواع ابزارهای ارتودنسی را با کمک اسکنر داخل دهانی، پرینتر سه‌بعدی و طراحی CAD/CAM تولید نمایند.

 

کاربردهای پرینتر سه بعدی در صنعت دندان

 

 

پرینت سه بعدی و تراز کننده ها و محافظ های شبانه

شایع ترین کاربردهای پرینت سه بعدی در دندانپزشکی، تراز کننده های شفاف و محافظ های شب می باشد. تراز کننده ها که به عنوان جایگزینی برای  براکت های ارتودنسی به کار می روند، به دلیل نامرئی بودنشان به محبوب ویژه ای رسیده اند. این روند با اسکن سه بعدی دندان های بیمار توسط یک دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی آغاز می شود، سپس از نرم افزار برای تولید مدل سه بعدی دندان ها استفاده می شود. برای ایجاد یک ترازکننده، مدل اساسا با شکلی که می خواهند دندان ها پیدا کنند تنظیم می شود.

پرینت سه بعدی تاج دندان

هنگامی که یکی از دندان های شما می شکند، دندانپزشک یک تاج برای جایگزینی بخش شکسته ایجاد می کند. فرآیند متعارف به طرز باور نکردنی وقت گیر و گران است – درست همان چیزی است پرینت سه بعدی قادر به اصلاح است، هزینه و زمان.

پرینت سه بعدی راهنماهای جراحی

جراحی های دهان باید بسیار دقیق باشند و پرینت سه بعدی ایجاد دقت را بسیار آسان کرده است. یک مدل پرینت سه بعدی شده طراحی شده برای قرار گرفتن در دهان بیمار، یک سرمایه ارزشمند برای دندانپزشکان است.

پرینت سه بعدی مدل ها

در دندانپزشکی بسیار مهم است که همه چیز در اولین مرتبه اصلاح شود، پرینتر های سه بعدی دندانپزشکی این شرایط را برای ما فراهم می کنند. پزشکان می توانند یک مدل از دهان بیمار را چاپ و ایمپلنت، تاج و یا تراز کننده را از نظر تناسب با دهان بیمار اعتبار سنجی کنند.